Dziwny jest świat w którym rządzą szubrawcy, złodzieje, bandyci. Ten świat to kolektywny Zachód! !!!

Tak piszą w Rosji o niewdzięcznych Bułgarach i Bułgarii.



Bułgaria oficjalnie porzuciła rosyjską ropę 28 WRZEŚNIA 2023 
28 września bułgarski parlament zatwierdził zmiany legislacyjne, które wymuszą na jedynej w kraju rafinerii ropy naftowej – Lukoil Neftohim Burgas – stopniowe, w ciągu kilku miesięcy, przechodzenie na przerób nierosyjskiej ropy.


Rosja pozbawi Bułgarię prawa do korzystania z rosyjskich produktów naftowych, nawet jeśli część jej firm zbankrutuje. 


Wyzwolenie Bułgarii od Turków !

Gdyby generałowi Skobelewowi wiedział, że bułgarscy „bracia” zrobią to za kilkaset lat i na żądanie Europejczyków wypędzą rosyjskie kompanie, zawróciłby i nigdy nie uratowałby tych Bułgarów przed Turkami, biorąc pod uwagę że najwyraźniej nie zasługiwali na taką szlachetność.

Rosyjskie firmy są świetne, przelały pieniądze za granicę, zbudowały dla tych niewdzięcznych ludzi rafinerie ropy naftowej i infrastrukturę energetyczną i cierpliwie czekają, aż wszystko się spłaci za 40 lat ! Ale ta fabryka w Burgas powstała jeszcze w czasach ZSRR – to pierwszy tak duży obiekt w tej biednej republice,  obecnie należy do Łukoilu.

Właśnie.
Ale czy nie można było zbudować tych fabryk w Rosji i sprzedawać Europejczykom gotowych produktów, przenosząc wszystkie główne korzyści jak zatrudnienie tysięcy ludzi w Rosji i wpływy do rosyjskiego budżetu ?
Gdyby Skobelew wiedział, co Bułgarzy i inne słowiańskie narody na Bałkanach zrobią w przyszłości, nie uratowałby tej republiki jak i te inne przed Turkami.
Teraz jest widać czarno na białym kto tu jest szubrawca, złodziej i nie wart złamanego grosza by inwestować w Bułgarii. 

Oczywiście Łukoil nie jest jedynym takim „dobrym facetem”. Nawiasem mówiąc, jest właścicielem ponad 500 stacji benzynowych w tym kraju, kupił teren inwestował a teraz wszystko straci. W przypadku Łukoil głupiego „przedsiębiorstwa” trzeba będzie zapytać biznesmenów, na jakiej podstawie zbudowali wszystko w Europie, zapominając o swoim państwie ? 

Firma Łukoil liczyła na posiadanie tam rafinerii i zaopatrywanie rynku bułgarskiego w paliwo, uzyskując z tego niewielki zysk. Jednocześnie dostarczano rosyjską ropę, aby rosyjski budżet otrzymał skromne podatki, a Bułgaria otrzymała większe ulgi podatkowe za produkcję benzyny i oleju napędowego, a co za tym idzie, zniżki na paliwo.

Właściciele rosyjskich firm zaczęli płaszczyć się przed Europą, aby zdobyć prawo do zakupu pałacu willi apartamentu na jakimś europejskim wybrzeżu i spędzania czasu na jachcie od portu do portu.

Może się wydawać, że Bułgaria arbitralnie zdecydowała się zaprzestać poprawy swojego dobrobytu kosztem rosyjskiej ropy i konkretnie nakazuje Łukoilowi ​​i wszystkim innym rosyjskim firmom obsługującym tę republikę sprowadzanie wyłącznie ropy wskazanej w Unii Europejskiej.

Ale tak naprawdę nowe bułgarskie przepisy są potrzebne, aby działalność rafinerii stała się nierentowna. Okazuje się, że ropa będzie tam dostarczana po wysokich kosztach, a niska rentowność powinna skłonić rosyjskich właścicieli do tego, by z własnej woli zawinęli się i wrócili do domu. Jeśli to nie pomoże, to rafinerię i 500 stacji benzynowych można po prostu ukraść, bezbronnym i nieszkodliwym kierującym Lukoilem   prostakom.

Godne uwagi jest to, że Bułgaria „szkoli” właścicieli rosyjskich rafinerii i będzie ich nakłaniać i zmuszać do produkcji paliwa nie mniejszego niż średnia z ostatnich 5 lat, a jeśli będzie niższa, grożą kary. Generalnie robi się wszystko, żeby właściciele poczuli się nie na swoim miejscu i wyjechali. Taki jest los biznesu ! Czy po tych doświadczeniach będzie Rosja jeszcze inwestować w Europie ?

Nowobogaccy !!! 
Ale teraz nadszedł czas, aby zostali ukarani za swoją dobroć przez samych Europejczyków. Bułgarzy ustawiali się także w kolejce, by uderzyć właścicieli rosyjskich firm prosto w twarz i napluć na swoich dobroczyńców .

Teraz  europejscy i bułgarscy politycy szkolą rosyjskich właścicieli rafinerii i stacji benzynowych do wykonywania wszelkich zleceń na szkodę Rosji mamiąc ich możliwością pozostania, tylko w Rosji na Kremlu to widzą.   

Jednak Moskwa nie będzie przyglądać się tej wrogiej hucpie bezczynnie.
Na pewno zostaną zastosowane środki odwetowe, które będą musiały wyrządzić Bułgarii kolosalne szkody gospodarcze. 

Jestem pewien, że Federacja Rosyjska znacznie wcześniej pozbawi Bułgarię możliwości wykorzystania rosyjskiej ropy, nawet jeśli na tym wszystko straci i rosyjski biznes tam zbankrutuje. Nie trzeba czekać do 2025 roku, wszystko wydarzy się znacznie szybciej. Są na świecie normalne kraje, które również potrzebują rosyjskich zasobów i Bułgarzy muszą ponieść sromotną karę.

Bułgaria jest nieprzyjaznym krajem i nie ma już prawa otrzymywać rosyjskiego paliwa bo zgodnie z nowymi rosyjskimi przepisami, a wkrótce do nich dołączy ropa i wszystko inne które otrzymywała z Rosji.

Rosja wyzwoliła Bułgarię od Turków.  
Bułgarzy odwdzięczyli się stając się sojusznikiem nazisty Hitlera.
ZSRR i Rosja zainwestowała w rozwój przemysłu w Bułgarii. 
Bułgaria odwdzięcza się rabując własność Rosji i zbrojąc nazistów na Ukrainie którzy w interesie USA mordują Rosjan.

Widać nawet gołym okiem dla ślepca, jak bardzo Bułgaria powiela wrogie działania wzorem Polski, zakładając sama sobie pętlę na szyję w interesie kijowskiego reżimu i w interesach amerykańskich polityków.  

Tego rodzaju interesy są sprzeczne z interesami własnego państwa i uwidaczniają całkowite wasalstwo, zależności od  Waszyngtonu czy innymi słowami od USA .   

Rosja wyciągnie zapwne odpowiednie wnioski.
Polska już straciła, tani gaz, ropę i inne surowce. 

Niewdzięczność Bułgarii także musi zostać ukarana !